ZIEMEĻAUSTRUMU LAIKS

Mēs pašlaik (ir marta vidus) dzīvojam tādā gada laikā, kas, pēc šamaniskās prakses Maģiskā Rata ņemot, tuvojas Ziemeļaustrumu enerģijām. Pilnībā tās uzplauks pavasara Saulgriežos, kad Saule ieripos gada vitālajā daļā.
Ziemeļaustrumu enerģijas ir tās, kurās notiek jebkura dzīvības ciklla atjaunošanās un atdzimšana. Mēs esam brīdi pirms tam – tajā momentā, kas diennakts mērogā būtu īsi pirms saullēkta vai pat vēl pirms rītausmas. Un tad, kā zināms, ir vistumšākā nakts, kaut arī jau ar paliek vieglāks gaiss un ir nākusi zināšana par jaunu dienu. Februāra beigās, kad Meteņi, kad laiks (ne tikai klimatiskais, bet arī gada laika cilpa) atmetas uz pavasari, pārmetas tai rītausmas un jauna cikla robežai, tad viss pasaulē apklust – un gaida, kad sāksies jauns dzīvības skrējiens.
Kaut arī šogad jau kādu mēnesi plaukst sniegpulksteņi un dzenas pumpuri, lielajos mērogos ir tas pats klusās rītausmas laiks. Un ja mēs varam to noķert kaut kur gaisos, kādās vēsmās un rīta staros, tad mēs iegūstam kārtējo iespēju ierakstīties lielajos laika un dabas lokos. Vēl nav jāskrien, vēl tikai top kādi jauni plāni, kādas idejas pamazām nosēžas zemes matērijās, kādas šūnas grib atdzimt jaunai dzīvībai un veselībai.
Šis ir arī vissvarīgākais laiks ķermeņa un psihes veselības atjaunošanai, tādēļ tieši tagad visās pasaules kultūrās un ticībās ir dažādi gavēņa laiki, senākas vai mūsdienīgākas attīrīšanās kūres visādas atslodzes dienas. Šajā laikā tas sanāk pavisam dabiski, bez piepūles, daudziem vienkārši gribas kaut ko atmest no savas ēdienkartes, dzīvesveida, domām un emocijām. Jāsaka gan, ka attīrīšanās procesi nav tie jaukākie un skaistākie, tie bieži vien nāk kopā ar fiziskām vai emocionaļām sāpēm, dažādām ķermeņa reakcijām – temperatūras svārstībām, nogurumu, u.c. Ja mēs tam ļaujamies, no mums iznāk viss, kas lieks, gan fiziskā, gan enerģētiskā, gan smalkākos plānos. Ja neļaujamies, ja gribam, lai viss uzreiz ir viegli un smuki, tad daudz kas paliek iekšpusē. Lai šie procesi notiktu maksimāli saudzīgi pret sevi, bet ar jēgu, ir svarīgi ļoti uzmanīgi ieklausīties sevī, nelauzt sevi, un nepārslogot, un galvenais – būs klusumā, gan ārējā, gan iekšējā.
Jo vairāk mēs izjutīsim un izbaudīsim katru pirmsākuma enerģijas mirkli, jo labāk mēs to varēsim ienest savā dzīvē tad, kad tas būs vajadzīgs mazākā mērogā. Jebkurš dzimšanas, dzīvošanas, radīšanas un nobeiguma cikls iet cauri šīm debespušu enerģijām, un, ja labi jūtam lielos ciklus, šos spēkus var veiksmīgāk izmantot mazajos. Jebkuras idejas rašanās sākuma moments, kad tā no smalkajiem, no gara plāniem noslīd uz šīs zemes, atbilst rītausmas, jeb agrā pavasara, jeb Ziemeļaustrumu Garam.
Ja esam klusumā, varam noķert, kā kaut kur šķiļas ne tikai pumpuri, bet arī jauni plāni, jaunas idejas, jauni notikumi mūsu dzīves ritējumā. Un tad varam tos noķert pašā pirmsākumā, vēl tīrus un svaigus!
Marija Sils, sistēmiski šamanisko prakšu meistare.
Bildē – Maģiskais Rats.