Ūsiņa godināšana

Pavasara Saules ceļa un jaunas dzīvības pasaulīgā spēka svētki. 

Ūsiņš mūsu senajā mitoloģijā bija gan zirgu aizgādnis, gan saimnieciskā gada palaidējs, gan Saules pārstāvis šai zemē. Ūsiņa diena ir pavasara plaukšanas laikā, to svinēja dienā, kas ir pa vidu starp pavasara un vasaras Saulgriežiem. Vēlākos gados dienu apvienoja ar Jura vai Jurģa dienu, kas gan sanāk nedaudz ātrāk..... Ūsiņa diena ir viens no mirkļiem, kad laika lūkas ir atvērtas, kad mēs varam saskaņot savas pasaulīgās dzīves vajadzības ar dievišķo spēku devumu. Ūsiņš cilvēku savieno arī ar zemes dzīves saknēm - ar katra cilvēka dzimtu. Šis ir arī vīrišķās un sievišķās pasaules vienošanās un izlīdzināšanās brīdis. Pavisam senos laikos Ūsiņos veica meiteņu un puišu ievešanu sievu un vīru kārtā, jeb iniciāciju pieaugušo dzīvē. 

 Šamaniskajā tradīcijā šis laiks ir absolūtie Austrumi - kaut kā jauna dzimšana, jaunu enerģiju rašanās, jaunu ceļu veidošanās. Austrumi ir arī ģimenes spēka un saliedētības virziens, tie veicina atjaunošanos un veselības atgūšanu. Austrumu stihija ir Uguns, kas izgaismo ēnas, sadedzina visu lieko, sasilda cilvēku un palīdz materiālajā pasaulē. dabā Uguns stihiju sastopam Saulē. Zirgs šai kontekstā uztverams vairāk kā spēks, kas mūs ved uz priekšu dzīvē, kas palīdz piepildīt dzīvi un neapstāties dvēselei zemes ceļu līkločos.  Zirgs ir arī dievišķo būtņu vedējs uz zemi un atpakaļ.

Šīs dienas rituāls veltīts Saulei, savu vēlmju saskaņošanai ar dabu un ar augstākiem spēkiem,  debess būtņu atbalsta saņemšanai.

Rituālā būs uguns, būs kustība aplī, būs ziedojumu došana un kopīga simboliskā ēdiena - pantāga gatavošana. Orientēsimies uz visu, kas saistīts ar Austrumu enerģijām un gariem. Zirgu mums nebūs, bet mēs katrs dosimies iekšējā ceļojumā ar savu iekšējo zirgu! 

Rituālu un ceļojumu vadīs Marija. Skaņu lauka turētāja un sadziedāšanās vedēja būs Gundega.

Pašā vakarā iespējama sadziedāšanās pie ugunskura vai kamīna.

Pasākums pamatā notiks ārā, jāģērbjas klimatam atbilstoši. Dalībniekiem vēlams būt pazīstamiem ar šamaniskajām praksēm.

Līdzi jāņem sedziņa iekšējam ceļojumam (ceļosim sēdus), ko paklāt uz zemes, ziedojums gariem no savas virtuves un dažas olas pantāgam.

Vairāk info:  t. 29393605, 22845601, epasts: [email protected]