ZIEMAS SAULES DIENA 

Ziemas saulstāvji ir laiks, kad dažās dienas Saule ir vistālāk no mums….  No pasaules, no dzīvības, no cilvēkiem un citām šīszemes būtnēm. Saule ieiet Ziemas ceļā, bet mēs, to pavadījuši, paliekam tepat – izdzīvot ziemu, izdomāt domas, izsapņot sapņus…. Un reizē ar to, katra diena pēc ziemas saules svētkiem šai pasaulē kļūst garāka un gaišāka!

Ziema dabā ir pauze, kas nepieciešama, lai jaunais dzīvības cikls atmostos un piedzīvotu sevi jaunā kvalitātē. Tajā laikā, kad šai zemē ir vismazāk dzīvības, tā uzplaukst Gara pasaulē un gaida pavasari, lai atkal ienāktu šeit!

 “ZIEMAS SAULES DIENA” ir sistēmiski šamaniskas ievirzes pasākums, kas caur rituāliem, meditācijām un kopīgiem procesiem mūs iešūpo ziemas gaidu laikā. Šie svētki ir reizē pavadīšanas nobeigums un gaidīšanas sākums. Pēdējo šī, aizejošā gada cikla ēnu izvadīšana un ieiešana pārdomu laikā, kad nobriest jaunu dzīves notikumu sēklas, veidojas jauni sapņi, pasaulē ienāk jaunas idejas un zināšanas.

PIEDĀVĀJUMĀ:

* Stāstījums par Ziemas laiku un Ziemeļu ceļu no šamaniskā aspekta

* Sistēmiski šamaniskais rituāls “Saules Vārti” ar kopēja ziedojuma gatavošanu un individuāliem atbrīvošanās procesiem. Rituālu veiksim kopīgā spēkā, bet tā rezultāts būs katram savs. Iziesim caur simboliskiem aizsaules vārtiem, izmetīsim loku ziemas tumsā, kur valda ēnas un nezināmais, un atgriezīsimies, gatavi jauna dzīves cikla sākšanai. Tad degsim uguni to dzīves jomu izgaismošanai, kuras  katrs izvēlēsies padarīt redzamākas, plašākas, dzīvīgākas un īstākas! Rituāls notiks ārā, piedaloties dabas spēkiem un rietošajai Saulei.

* Laimes vēlējumu meditācija un liešana

* Ziemas spēka dziesmas

* Sistēmiskās prakses – var pieteikt savu sistēmisko sakārtojumu (2-3 darbus) vai arī piedalīties kopējos procesos

* Būs sildoša zāļu tēja no Uguņu zālēm un pašu nests cienasts miesai un dvēselei

PASĀKUMU VADĪS sistēmiski šamanisko prakšu meistare Marija Sils

LĪDZI JĀŅEM: 

* Kāda sava ''īpašā" svece trauciņā (iedegšanai ārā), rituāla gaismas aiznešanai mājup

* īss laimes vēlējums (domās), ko saņems kāds, vai Tu pats 

* sedziņa virs un zem sevis šamaniskam ceļojumam + lakatiņš acu piesegšanai  

* personīgie pieraksti šamaniskā ceļojuma pieredzes piefiksēšanai

* groziņš ar Saulgriežu "pīrāgiem" vai kādu citu nelielu uzkodu

* siltas zeķes vai telpu apavi