Fraktāļu ceļš

21 dienu ilgs asociatīvi un emocionāli vadīts ceļojums no viena sava iekšējā stāvokļa uz citu caur līniju režģiem un krāsu enerģijām. 

Abstrakto fraktāļu zīmēšanas metodi radīja krievu mākslas terapeite Tatjana Polujahtova. Šajā versijā cilvēks 21 dienu pats savā nodabā vai kādā grupā pēc noteiktas shēmas zīmē šos zemapziņas dotos zīmējumus. Tādejādi pakāpeniski tiek harmonizēta psihe un veidots apziņas – zemapziņas kontakts.

Mana metode „Fraktāļu ceļš” ir atvasināta no klasiskās fraktāļzīmēšanas un atšķiras galvenokārt ar to, ka ir zīmētājs (klients) un pavadonis (terapeits). Metode piemērota iekšējo stāvokļu maiņai, tā iedarbojas gan uz emocionālo, gan fizisko ķermeni. No tā stāvokļa, kas neapmierina, caur rokas  - papīra, un apziņas - zemapziņas sadarbību mēs nonākam pie maksimāli iespējamā vēlamā stāvokļa.

Metode piemērota gan pieaugušiem, gan bērniem vecumā no 9-10 gadiem. Man patīk to izmantot pusaudžiem, ar kuriem ir grūti kaut ko sarunāt prāta līmenī. Pavadījuma stils un uzdevumi atšķirsies dažādu vecumu cilvēkiem un dažādām jautājumu tēmām. Šie uzdevumu formulējumi jeb komentāri top katru reizi konkrētam cilvēkam, kaut arī ir zināmas pamatlīnijas.

Fraktāļu zīmēšana noder, ja ir problēmas tikt galā ar emocionālajiem stāvokļiem, ja ir problēmas attiecībās, ja ir uzmācīgas domas vai murgaini sapņi, ja ir fobijas un trauksmes stāvokļi, kā arī fizisku slimību gadījumos. Turklāt fraktāļus var zīmēt arī, domājot par saviem tuviniekiem, viņu labā, ja ir kopīgā gara vai tuvinieka atļauja – tā ir reta iespēja dziedniecības metodēs. 

Lai zīmētu abstraktos fraktāļus, nekādas iemaņas zīmēšanā nav vajadzīgas, jo tiek zīmēts ar ciet acīm. Vajadzīgas 21 A3 izmēra lapas, melna pildspalva, kas velk skaidru, labu līniju (gela pildspalva vai tievais marķieris) un krāsu zīmulīši, vēlams vismaz 24 krāsas. Krāsas var arī miksēt un izmantot dažādu uzspiedienu.

Pirmo fraktāli mēs ar klientu zīmējam kopā klātienē vai tiešsaistē, pēc tam 20 dienas cilvēks zīmē pats, katru dienu fotografē savu darbu un sūta to man, bet es sūtu īsu komentāru ar konkrētu uzdevumu nākamajam fraktālim.  Šis nav darbs ar prātu, bet saruna ar zemapziņu.

Viens zīmējums tiek zīmēts ar ciet acīm 45 sekundes, ar melnu līniju uz  A3 lapas horizontālā formātā. Pēc tam zīmējumā redzamie laukumiņi tiek izkrāsoti speciālā veidā. Vietām pie krāsu atzīmēm tiek pierakstīti to "atšifrējumi", kas ļauj zemapziņas procesus aizvadīt līdz apziņai. Krāsošana aizņem 30 min. līdz 2 stundām, tādēļ jārēķinās ar noteiktu laika daudzumu, ko atvēlēt sev katru dienu. 1 dienu kādreiz var izlaist, bet vairākas dienas pārtrauc „ceļa” procesu un jāsāk no jauna.

Pēdējais zīmējums ir iespējami harmonizējošs klienta jautājuma kontekstā, to vēlams kādu laiku vēl turēt redzamā vietā, lai tas turpina iedarboties. 

Pašlaik Fraktāļu ceļa iziešana ar 21 dienu pavadību maksā 80,- eiro.

Pieteikties šeit: KONTAKTI

/Šeit ir daži anonīmi fraktāļzīmējumu piemēri/

Atgādinājumi fraktāļu zīmētājiem