Bites, Bišu namiņš un pirtiņa

MEDUS

Mūsu bites vasarā čakli darbojas gan Uguņu zāļu pļavās, kur vairāku kilometru attālumā nenotiek nekāda saimnieciskā darbība, gan ceļo uz viršu mežu un rodedendru audzēm, tādēļ to sanestais medus ir īpaši tīrs, gards un veselīgs. Medus kā bioloģiski aktīvs produkts veicina jebkuru citu vielu uzņemšanu organismā, tādēļ to jaucam kopā ar dažādiem veselības augu pulveriem.

Bitenieks Klāvs Ronis Blūms.

Pasūtīt medu var pa tel. 26299242, vai 29393605, e-pasts: [email protected]. Piegāde - tiekoties personīgi vai caur Omniva pakomātiem.


Viršu meža medus.

Ievākts Vandzenes pagastā, viršu audzē, 2023.gada augustā / septembrī.

Viršu medum ir spēcīga garša un tas visu ziemu saglabā želejveida struktūru, nesacukurojas un nebiezē.

0,5l, maksā 8,- eiro.

Vilkābeļu medus

Pļavas medus kopā ar maltiem vilkābeļu auglīšiem (ap 25%).

Vilkābeles auglīši nostiprina un attīra asinsvadus, stiprina sirdi un ritmizē sirdsdarbību, pazemina asinsspiedienu. Vilkābele labvēlīgi ietekmē procesus smadzenēs vecākiem cilvēkiem. Tā noder arī sievietēm menopauzes laikā un cilvēkiem, kas saskaras ar ilgstošu stresu. Enerģētiski vilkābele attīra, sargā un spēcina cilvēku. Koks, kas aicina uz vienotību un mīlestību, it īpaši ģimenes lokā.

0,5l, maksā 12,- eiro.
Vilkābeļu - meža bumbieru medus

Pļavas medus kopā ar maltiem vilkābeļu un meža bumbieru auglīšiem (ap 30%).

Papildus visām vilkābeles labajām īpašībām, meža bumbieri spēcīgi attīra aknas, dod enerģiju un uzlabo garastāvokli. Bumbiere ir koks, kas vedina uz skaistuma izpratni, palīdz visur justies labi un atšķirt būtisko no nebūtiskā. Šis medus darbojas kā antidepresants un to var lietot arī cilvēki ar zemu asinsspiedienu.

0,5l, maksā 14,- eiro.Vilkābeļu - čagas medus

Pļavas medus kopā ar maltiem vilkābeļu auglīšiem un čagas, jeb melnās bērzu piepes pulveri (ap 30%).

Papildus visām vilkābeles labajām īpašībām, bērza čaga ceļ visa veida imunitāti un padara šo medu derīgu cilvēkiem, kam ir kādas audzēju saslimšanas. Bērza čaga ir dziednieciska piepe, kas aug uz bērzu stumbriem. Tā ir spēcīgs antioksidants un noder dažādu iekaisuma procesu mazināšanai. Čaga enerģētiski sazemē un līdzsvaro.

0,5l, maksā 14,- eiro.Čagas medus

Pļavas medus kopā ar čagas, jeb melnās bērzu piepes pulveri (ap 25%).

Bērza čaga ir dziednieciska piepe, kas aug uz bērzu stumbriem. Tā noder audzēju profilaksei un dziedināšanai, organisma atjaunošanai un vielmaiņas uzlabošanai, asinsspiediena regulēšanai, skābuma un iekaisumu mazināšanai. Čaga enerģētiski darbojas kā čakls rūķis, tā cilvēku sazemē, nomierina, apskaidro un  līdzsvaro.

0,5l, maksā 14,- eiro.Mārdadžu medus

Pļavas medus kopā ar maltām mārdadžu sēklām (ap 25%).

Mārdadzis ir viens no labākajiem aknas attīrošajiem un dziedinošajiem augiem. Šis medus noderēs cilvēkiem, kam trūkst spēka, kas ir ilgi slimojuši, lietojuši kādas farmakoloģiskās zāles vai kaitīgas vielas. Mārdadzis stiprina aknu, uzlabo gremošanu un regulē skābumu.  Energētiski šis ir labs robežu un iekšējās aktivitātes augs.

0,5l, maksā 12,- eiro.Mežrozīšu medus

Pļavas medus kopā ar maltiem mežrozīšu auglīšiem (ap 25%).

Mežrozīšu auglīši ir ļoti labs vitamīnu avots, kas ceļ imunitāti pret dažādām infekciju slimībām, aktivizē vielmaiņu, stiprina sirdi un uzlabo asinsriti. Šis medus ir īpaši piemērots bērniem saaukstēšanās gadījumos. Tā kā šie auglīši ir malti ar visiem kauliņiem, tie noderēs arī kaulu stiprināšanai cilvēkiem gados vai tiem, kam ir trausli kauli.  Enerģētiski mežrozīte kas aicina uz vienotību un mīlestību, it īpaši ģimenes lokā.

0,5l, maksā 12,- eiro.Nātru sēklu medus

Pļavas medus kopā ar lielo nātru sēklām (ap 25%).

Nātre ir spēka augs gan fiziskā, gan enerģētiskā plānā, jo satur asins sastāvam tik ļoti nepieciešamo dzelzi. Medus ar nātru sēklām ir viens no labākajiem dabiskā dzelzs avotiem un šādā veidā dzelzi var uzņemt arī tie cilvēki, kas citādi to no pārtikas neuzņem. Nātre arī veicina vielmaiņu matu augšanu un ādas šūnu atjaunošanos.
UZMANĪGI - nātre veicina asins recēšanu, tādēļ ar šo medu jāuzmanās cilvēkiem, kam ir trombu veidošanās risks. Tiem piemērots medus, kur bez nātres ir arī vītols vai diļļu sēklas (pašlaik tie nav pieejami), vai arī pie nātru medus jāpadzer kārklu vai vītolu tēja.

0,5l, maksā 12,- eiro.


BIŠU NAMIŅŠ

Uguņu ciema «Mazgarājos» darbojas bišu mājiņa, kur var dziedināties, guļot uz stropiem, bišu radītajās vibrācijās. Bišu aura labvēlīgi ietekmē cilvēku veselību un enerģētiku. Cilvēki guļ namiņa iekšpusē uz stropiem, bet to skrejas ir ārpusē - bites brīvi lido savās gaitās, nesaskaroties ar gulošo cilvēku.

Bites ir aktīvas no aprīļa līdz septembra beigām, arī lietus laikā. Mājiņā vienlaicīgi var gulēt 2 cilvēki. 

Atlīdzība 10,- e no cilvēka par 1-1,5 stundu (šis ir ieteicamais laiks gulēšanai uz bitēm)

Pieteikties pa tel.: 29393605, vai 26299242, e-pasts: [email protected]

Guļot bišu mājiņā uz stropiem, cilvēks atrodas ļoti tuvu bitēm un elpo ārstniecisko stropa gaisu. Zem vienas gultas atrodas ap 100 000 bišu. Bišu saimes ap sevi veido īpašu biolauku, un, esot tajā notiek cilvēka un bišu biolauku mijiedarbība. Rezultātā uzlabojas cilvēka iekšējais līdzsvars un kopējais veselības stāvoklis, it īpaši -  nervu stabilitāte,  asinsrites sistēmas un locītavu veselība, kā arī aktivizējas domāšana, reizē radot stabilu miera sajūtu.  Bišu dziedniecība līdzinās citām dzīvnieku terapijām, izmantojot zirgus, kaķus, delfīnus u.c., bet ir vienkāršāka, jo no cilvēka tiek prasīta tikai atgulšanās un ļaušanās.

Bišu vibrācija ir smalka un maiga, kā lietus šalkoņa, tā darbojas šūnu līmenī, kas ļauj kvalitatīvi relaksēties un atjaunot spēkus. Kontakts ar bišu auru palīdz attīrīt šūnas un stimulē to atjaunošanos. Stropu terapija labvēlīgi iedarbojas uz centrālo un perifēro nervu sistēmām. Tā ir rekomendējama gan augošam, gan novecojošam organismam, kā arī nostiprina imunitāti un harmonizē sirds-asinsvadu sistēmas darbību. Šī terapija palīdz arī ortopēdisku problēmu risināšanai. Kamēr cilvēks guļ uz stropiem, ķermenis no apakšpuses sasilst. Siltuma un bioenerģētikas ietekmē mazinās muguras, jostas un kakla daļu iekaisumi, ķermenis kļūst lokanāks un vieglāks.

Uguņu bišmājiņā bites dzīvo otrajā stāvā, jo pirmais ir atvēlēts pirtiņai. Netālu ir Grīvas upīte, kur atdzesēties.

PIRTIŅU piedāvāju nomāt veselības pasākumiem. Piedāvāju arī dažādu koku slotas. 

Pirts noma = 40,- e par vakaru. Slotas cena 2-3  eiro.  Var sarunāt ari pirtnieku.


Pieteikties pa tel.: 29393605, e-pasts: [email protected]