PATEICĪBA

Apmēram pirms 3 gadiem pasaulē un pie mums arī sākās lielais Haoss, precīzāk – perfekti izplānota globāla afēra dažādos līmeņos, kam sākums bija ko-vīrusa palaišana gaisā un mērķtiecīga izplatīšana ar “ierobežojumu” palīdzību, bet finišs – masveida ko-potēšana, kas pamatīgi sagrāva ne tikai daudzu cilvēku veselību, bet arī auras jeb biolauka smalkos slāņus. Manas domas,vērojumus un secinājumus par to variet palasīt te,  šeit par ko citu afēras kontekstā.

Pirms šī visa mēs lielākoties samērā stabili uzticējāmies ārstiem un citiem medicīnas darbiniekiem, jo pieņēmām, ka viņi ir izvēlējušies savu profesiju pamatā dēl savas sirds aicinājuma un vēlmes palīdzēt cilvēkiem. Diemžēl tieši mediķi bija tie, kas šo vakcīnafēru īstenoja, kas, neskatoties uz savu izglītību (vai varbūt tieši dēļ tās?), izplatīja melus par ko-pošu "noderīgumu", līdz ar to apkrāpa miljonus cilvēku visā pasaulē! Tik liela kādas profesijas pārstāvju degradācija bija tiešām kas apbrīnojams! 

Tomēr bija izņēmumi arī ārstu vidū:

1.       Daļa mediķu ne tikai palika pie patiesām zināšanām par veselību, bet centās par to runāt cik var publiski, neskatoties uz represijām, kas pret viņiem tika izvērstas! Par to viņiem milzīgs PALDIES, es ceru, ka viņi tāpat turpinās, un būs tikpat uzticami – vismaz mēs visi zinām dažus ārstus, kas nav pārkāpuši kādreiz slaveno sengrieķu ārsta doto zvērestu.

2.       Daļa mediķu palika “ēnā” un klusu turpināja glābt cilvēku dzīves, glābt ģimenes no trūkuma, palīdzēt noturēties pie izglītības jauniešiem, u.t.t. – tie ir ārsti, kas deva fiktīvos sertifikātus vai testus, kas vismaz uz kādu laiku ļāva cilvēkiem turpināt strādāt, apgādāt ģimeni un samaksāt rēķinus, ko neviens nebija atcēlis!

Šo ārstu vārdus joprojām nedrīkst skaļi saukt, jo viņi riskēja ar kriminālatbildību (cinisma kalngals – par Hipokrāta zvēresta ievērošanu viņi varēja iesēsties reālā cietumā!) un riskētu joprojām, ja tiktu atklāti.
Daļa no viņiem to darīja par lielāku maksu, daļa par mazāku, daļa vispār par velti – tam, salīdzinot ar pretējo izvēli, salīdzinot ar to risku, ko viņi uzņēmās, tādēļ neskaudiet - tas risks bija tiešām ārprātīgs.... Tomēr tie, kas tiešām gribēja, atrada savus godprātīgos ārstus, kas varēja patiesi palīdzēt – atcerieties tos ar pateicību, viņi to ir pelnījuši!

Šie ārsti ir mūsu laika reālie varoņi, un, ja nu kādreiz es kādam gribētu veltīt kādu pieminekli (tagad top tēma…), tad tie būtu šie ārsti, kas glāba ne tikai cilvēku veselību, bet arī materiālo izdzīvošanu un dvēseles veselumu!

Tieši šiem ārstiem var droši uzticēt savu veselību, un es ceru, ka pienāks diena, kad viņu vārdus varēs teikt skaļi un ar lepnumu, ka mums tādi cilvēki ir.

BEZGALĪGA PATEICĪBA JUMS, GODPRĀTĪGIE, DROSMĪGIE ĀRSTI!

p.s. lūgums dalīties ar šo tekstu un pateikt patiesu paldies arī dzīvē tiem mediķiem (ārstiem, medmāsām, u.t.t.), kas izturēja šo laiku, nepārdodot savu profesijas godu un dvēseli!

Attēlā – Hipokrāta izbrīnītais profils, vērojot, kur nonākusi mūsdienu medicīna….